Новини

3 Квітня 2017
Виступ Станіслава Скрипника на ІІ Форумі з реструктуризації та банкрутства, 29 березня

29 березня Виконавчий Партнер Lavrynovych & Partners Law Firm Станіслав Скрипник поділився своєю експертною думкою щодо особливостей визнання угод недійсними на ІІ Форумі з реструктуризації та банкрутства, організованому видавництвом «Юридична практика». Захід відвідали близько 250 гостей, серед них судді, арбітражні керуючі, практикуючі юристи, а також представники бізнес-спільноти.

 

17555391 1350774011680298 1785203528 n
Під час виступу Станіслав розповів присутнім учасникам Форуму про останні тенденції судової практики Вищого господарського суду України та Верховного Суду України у правозастосуванні положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Зокрема, Станіслав приділив увагу особливостям визнання угод недійсними, які укладались за участі боржника в так званий «підозрілий період», тобто одразу після порушення справи про банкрутство або ж протягом одного року, що передував її порушенню.
У своєму виступі Станіслав Скрипник відзначив, що заяви про оспорювання угод боржника приймаються та розглядаються судом тільки в межах справи про банкрутство, як із застосуванням загальних підстав (визначених Цивільним кодексом України), так і спеціальних (визначених Законом про банкрутство).
Метою розгляду судом заяви про визнання недійсною угоди боржника має стати захист інтересів кредиторів, тобто повернення сторін угоди в попередній стан, в результаті чого до ліквідаційної маси передається майно, яке вибуло з володіння боржника за недійсною угодою в «підозрілий період».

Станіслав Скрипник протягом багатьох років відзначається поважними виданнями та рейтингами, зокрема у довіднику “Ukrainian Law Firms: a Handbook for Foreign Clients 2016” Виконавчий Партнер Lavrynovych & Partners Law Firm був відзначений як провідний фахівець в галузях «Судова практика» та «Банкрутство».