Новини

23 Жовтня 2012
Роман Блажко провів другий податковий семінар в Американській торгівельній палаті

19 жовтня Старший юрист Юридичної Фірми «Лавринович і Партнери» Роман Блажко провів в Американській торгівельній палаті (АСС) другий освітній семінар на тему: «Новий Кримінальний процесуальний кодекс України та платники податків».

У своїй доповіді Роман Блажко розглянув найбільш важливі нововведення Кримінального процесуального кодексу, який набере чинності 19 листопада поточного року: відсутність стадії порушення кримінальної справи, поява нової процесуальної фігури – слідчого судді, закріплення за адвокатами виключного права здійснювати захист у кримінальному процесі, відсутність направлення справи на додаткове розслідування, право слідчого знайомитись з матеріалами захисника, на які останній має намір посилатися в суді.

«Прийняття нового КПК – це успішне продовження «реформи», розпочатої Податковим кодексом і спрямованої на позбавлення платників податків права оскаржити в судовому порядку законність порушених проти них кримінальних справ, – заявив Роман Блажко. – Податковий кодекс встановив заборону на відправлення платнику податків податкового повідомлення-рішення у разі порушення кримінальної справи – до закінчення судового розгляду цієї справи. Як наслідок, платники податків втратили можливість використовувати рішення адміністративних судів для скасування податкових повідомлень-рішень в якості аргументу щодо незаконності порушення кримінальної справи».

Роман Блажко – автор більше 50 публікацій на тему оподаткування. Бере активну участь у роботі податкових комітетів АСС та Європейської бізнес асоціації (ЕВА), є членом Міжнародної фіскальної асоціації (IFA).