Новини

24 Липня 2010
Правова допомога в рамках журналістського розслідування «Країна Має Знати»

Юрист ЮФ «Лавринович и Партнери», Тетяна Кафтя, надала експертні коментарі, щодо застосування міжнародного приватного права та механізмів захисту прав громадян України, які перебувають за кордоном, у розрізі резонансного журналістського розслідування «Країна Має Знати», ініційованого журналістами телеканалу ICTV.

Розслідування проводилося у справі українки, Наталії Шпачинської, яку 21 січня 2010 року, суд у справах неповнолітніх в Мілані (Італія), своїм рішенням позбавив материнських прав, а її дворічного сина, громадянина України, Володимира Сергієнка, передав до італійського притулку.

Тетяна роз’яснила журналістам питання, пов’язані з міждержавним усиновленням і опікунством, визначенням та особливостями застосовуваного законодавства за чинними міжнародними договорами і конвенціями в сфері сімейного права. Також, юрист нашої фірми, звернула увагу на роль, функції та обов’язки українських консульських установ і дипломатичних служб та існуючі механізми притягнення до відповідальності таких службових осіб за прийняті рішення, дії та/або бездіяльності, які завдали шкоди громадянинові України .