Новини

26 Березня 2018
Місцезнаходження юридичної особи згідно нового законодавства

Про деякі аспекти Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» розповідає помічник юриста  Ярослав Пилипець.

Нещодавно прийнятий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» вносить численні зміни до нормативно-правових актів, серед яких, зокрема, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – «Закон про державну реєстрацію»).

Проте, у Законі про державну реєстрацію залишається не до кінця врегульовано питання місцезнаходження юридичної особи. Зокрема, при здійсненні державної реєстрації створення юридичної особи/зміни її місцезнаходження зазначений вище закон не передбачає подання жодного підтвердження щодо права юридичної особи користуватися заявленим приміщенням. Крім цього, державний реєстратор не зобов’язаний перевіряти наявність будь-якого права на зазначене приміщення, так як це не передбачено його повноваженнями.

На практиці це призводить до масового зловживання з боку несумлінних юридичних осіб. Тобто, будь-яка особа може вказати вашу домашню адресу, на якій вже будуть зареєстровані десятки юридичних осіб, про що вам навіть не відомо. У разі оскарження дії державного реєстратора щодо зазначеного питання, Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, не задовольняє вимоги заявників через відсутні порушення з боку державних реєстраторів. В такому випадку, необхідно звертатись до суду, що призводить до матеріальних та часових витрат.