Новини

5 Грудня 2012
Максим Лавринович виступив з доповіддю на конференції «Міжнародна торгівля: можливості для експорту»

Керуючий Партнер Юридичної Фірми «Лавринович і Партнери» Максим Лавринович виступив з доповіддю «Відшкодування ПДВ згідно нового Податкового кодексу: нова головоломка» на першій конференції Forbes «Міжнародна торгівля: можливості для експорту», яка відбулася в Києві 4 грудня.

У своєму виступі Максим Лавринович розповів про новий механізм бюджетного відшкодування ПДВ, і випадки відмови у наданні бюджетного відшкодування. «Автоматичним відшкодуванням ПДВ мало хто з експортерів скористався, – резюмував він. – Отримання автоматичного відшкодування досягається тільки за допомогою компромісу з податковими органами. Примусити податкову до автоматичного відшкодування неможливо. А оскільки в Україні ПДВ чомусь сприймається як фіскальний податок, податкові органи і судова система використовують всі можливі засоби для затягування бюджетного відшкодування. Одна з причин такого стану справ, на мій погляд, полягає в тому, що лише одиниці звертаються в суд за стягненням пені, у той час як новий Податковий кодекс надає можливість в разі прострочення відшкодування ПДВ стягнути з держави пеню в розмірі 120% облікової ставки Національного банку України».

Відповідаючи на запитання учасників конференції, Максим Лавринович підкреслив, що виконання судових рішень про стягнення підтвердженого бюджетного відшкодування можна чекати роками, оскільки вони виконуються Державною казначейською службою відповідно до черговості їх отримання. Однак, на його думку, бізнесу необхідно дисциплінувати роботу державних органів і визнавати порушення своїх прав у судовому порядку, домагаючись відшкодування ПДВ хоча б у вигляді взаємозаліку.

«Forbes Україна» – провідне ділове щомісячне видання. Входить до UMH group – активно зростаючої мультимедіа групи в Східній Європі, яка керує портфелем з понад 50 брендів. В Україні компанія займає лідерські позиції на ринках інтернету, радіо та преси, і входить до топ-10 гравців видавничого ринку.