Новини

25 Квітня 2007
17 квітня відбувся бізнес-сніданок «Лавринович і Партнери» на тему «Злиття й поглинання в Україні. Питання антимонопольного регулювання»

17 квітня відбувся бізнес-сніданок з Юридичною Фірмою «Лавринович і Партнери», який був присвячений питанням антимонопольного регулювання, що виникають при злитті та поглинанні компаній.

Приймаючи до уваги кількість учасників бізнес-сніданку, питання, які були запропоновані до розгляду дійсно є актуальними для багатьох українських компаній і часто стають наріжним каменем при реструктуризації чи злитті компаній.

Експертами в питаннях антимонопольного регулювання M&A виступили Максим Лавринович – керуючий партне, та Юрій Радзієвський – старший юрист.

В ході Бізнес-сніданку були розглянуті питання монополізації, концентрації, а також різні аспекти отримання дозволу органів Антимонопольного комітету України (АМКУ) на концентрацію.

Учасники даного заходу отримали відповіді на питання, що являється концентрацією, і що такою не вважається; кого можна вважати учасниками концентрації; в яких випадках необхідним є отримання дозволу на концентрацію і коли такий дозвіл не обов’язковий. Також в процесі обговорення було розглянуто ряд юридичних питань, що стосуються суперечливих моментів, які виникають при злиттях и поглинаннях.

Доповідачі також приділили увагу розгляду порядку отримання дозволу на концентрацію, придбання нерезидентами активів на території України і відмінностям конкурентних дій суб’єктів від антиконкурентного узгодження дій.

В кінці Бізнес-сніданку було підняте питання відповідальності за порушення в сфері антимонопольного регулювання. Не залишилось без уваги і питання визначення розміру штрафу у випадках порушення антимонопольного законодавства.

Завдяки Бізнес-сніданку учасники отримали виключну можливість поділитись практичним досвідом судової практики, що стосується антимонопольного регулювання і поспілкуватись із ведучими спеціалістами в невимушеній атмосфері.

В майбутньому планується проведення цілого ряду подібних заходів для всебічного розгляду юридичних питань, які часто виникають при злиттях і поглинаннях компаній.