Новини

16 Лютого 2018
Артур Киян розповів, як може скасування 340 регуляторних актів вплинути на бізнес в Україні

18 грудня 2017 року Уряд затвердив концепцію скасування майже 340 застарілих регуляторних актів, які спричинили надмірний тиск на бізнес. 

Не секрет, що для зростання економіки держави, покращення її інвестиційного клімату та полегшення ведення бізнесу, необхідно звести до мінімуму всі регуляторні процеси держави та виключити ті, що не пов’язані з наданням послуг приватному сектору. Переслідуючи поставлену мету по зростанню економіки України на 3 %, Уряд започаткував проведення на своїх засіданнях так званих «дерегуляційних днів», направлених на покращення бізнес-клімату в Україні.

Так, 18 грудня 2017 р. Урядом схвалено концепцію по скасуванню близько 340 застарілих регуляторних актів. В цей же день прийнято постанови № 984 та № 987, якими спрощено умови здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб’єктам господарювання з незначним обсягом розрахункових операцій. Зокрема, внесено зміни до постанови № 1336 від 23 серпня 2000 р. щодо збільшення до 500 тис. гривень граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій, при перевищенні якого є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО), а також виключено форми та умови підприємницької діяльності, при здійсненні яких застосовування РРО раніше було обов’язковим.

Важливим кроком для стимулювання розвитку хімічної галузі стало прийняття постанови № 985 щодо розширення переліку компаній, які отримують квоти на отримання та ввезення хімічної сировини без сплати акцизного податку.

Зміни торкнуться і спрощення порядку розмитнення товарів у морських та річкових портах. Відтепер, закордонним суднам дозволяється заходити в порти України та проводити вивантаження  товарів через 24 години після надання електронної інформації про наявний на судні вантаж. Відповідно це пришвидшить митні процедури адже раніше без попереднього направлення такої інформації іноземне судно не мало право навіть зайти в акваторію порту.

Також Уряд схвалив внесення змін до своєї постанови № 146  від 27 лютого 1995 р. відносно спрощення порядку відкриття та діяльності представництв іноземних компаній і фінансових установ в Україні. Так, вказані представництва більше не будуть змушені погоджувати питання, пов’язані з придбанням, перебудовою чи орендою приміщення із державним органом.

Окрім того, скасовано обов’язок надрокористувачів проводити кожні 5 років переоцінку запасів родовищ корисних копалин, який було закладено в постанові № 865 від 22 грудня 1994 р., що відповідно зменшить витратну частину підприємств на проведення такої процедури.

Очікується, що внаслідок ухвалених змін, регуляторний тиск на бізнес в Україні зменшиться, знизяться ризики корупційних зловживань, а вивільнені кошти сприятимуть модернізації наявного виробництва.

Водночас залишаються чинними такі акти Президента України, як Указ № 436/35, за яким всупереч Податковому кодексу на підприємців покладаються штрафи за порушення правил з регулювання обігу готівкових коштів, а також Указ 762/98, що сприяє здороженню процедури по оформленню придбання нерухомості.